www.kom.cz Zákaznická podpora

Než začnete

Popis
      Tato stránka obsahuje informace o tom, co by jste měli vědět, než začnete používat webhosting. Předpokládáme, že již máte provedenu registraci a můžete se přihlásit do Řídícího panelu.
 1. Přihlašte se do řídícího panelu a prohlédněte si jej, aby jste věděli, co vše v něm můžete dělat.
 2. Statistiky ve výchozím stavu je adresář /stats umístěn mimo adresář /www. To znamená, že statistiky generované systémem nebudete moci prohlížet přes web. Budete je moci stahovat pomocí FTP a prohlížet na svém stroji. Pokud si přejete přístup ke statistikám skrze www, potom v adresáři /www vytvořte tři podadresáře pro ukládání: access logů, statistik analog a statistik komstats. V řídícím panelu poté proveďte v Statistiky - Nastavení změnu nastavení tak, aby se statistiky ukládaly na vámi požadované místo (do právě vytvořených adresářů).
 3. Práva souborů. V řešení našeho serveru je zbytečné (a nebezpečné) u cgi skriptů a souborů, které mají používat, nastavovat jakákoliv práva okolnímu světu. Pokud to nepotřebujete, nepřidělujte práva ani své skupině. Poslední cifra v číselném vyjádření práv by tedy vždy měla být 0, předposlední ve většině případů rovněž. . Např.: cgi skript 700, soubor do kterého má cgi skript ukládat 600 ap. Systém je nastaven tak, aby novým souborům přiřazoval práva 644, což je nejběžnější případ, vztahující se k souborům v adresáři /www. Pokud vytváříte cgi skripty je nutné na tuto okolonost pamatovat a provést příslušné snížení práv.
        Našeho Správce souborů v řídícím panelu jsme upravili tak, aby při vytváření souborů v adresáři /cgi-bin/ těmto souborům dával správná práva a sice 700. Ve všech ostatních adresářích nastavuje práva na 644.
        Pokud ale vytváříte soubory pomocí SSH nebo pokud je uploadujete pomocí FTP, potom jsou i těm v adresáři /cgi-bin/ nastavena práva 644 a v tomto případě je třeba provést dodatečnou úpravu.
 4. Pro drobné úpravy obsahu souborů s výhodou použijte Správce souborů, který je součástí řídícího panelu.
 5. SMTP přístup zřizujeme pouze na požádání a po obdržení první platby. Pokud nezbytně nepotřebujete SMTP přístup, nežádejte o něj. Můžete svého poštovního klienta nakonfigurovat tak, že pro SMTP použije server vašeho poskytovatele připojení. Pro POP3 náš server.
 6. POP3 Při nastavování klienta (např. Outlook Express) je nutné zadat volbu Ověření uživatele, jinak se nepodaří připojení k našemu mailovému serveru.
 7. Registrace domény V případě, že jste při registraci účtu zvolili jinou doménu než v .kom.cz a žádáte registraci domény, vše urychlíte, pokud nám zašlete emailem na adresu podpora@kom.cz následující informace:
  - váš login do našeho systému (např. dseznamka_cz),
  - vaše jméno a příjmení,
  - poštovní adresu včetně PSČ.
 8. Pokud se vám něco nelíbí rádi bychom byli první, kdo se to doví. Napište nám prosím vaši kritiku, připomínky, náměty na adresu podpora@kom.cz. Je v našem zájmu uspokojit rozumné požadavky zákazníků, takže vám rádi vyhovíme, bude-li to možné.
 9. Pokud si s něčím nevíte rady neváhejte a kontaktujte nás. Je naším cílem dotvořit (upravit) systém podpůrných textů a nápovědy tak, aby v nich i méně zkušení uživatelé nalezli snadno a rychle potřebnou radu. Proto potřebujeme vědět, co našim uživatelům činí potíže.
  1.      

@2003 Richard Ruibar, www.kom.cz