www.kom.cz Zákaznická podpora

Zapomenuté heslo

Šifrování hesel * Obnovení přístupu * Řídící panel * email * FTP * dtabáze

      Ztráta hesla není nikterak tragickou záležitostí, nelekejte se pokud jste heslo zapoměli a zjistili, že vám je nemůžeme poslat emailem, protože ani my ho neznáme. Ze systémového hlediska se jedná o banalitu, kterou není problém napravit nastavením nového hesla. Jediný následek, který celá tato situace může mít, je onen hryzavý pocit v mysli: "Co to jenom bylo ?" :-)

Popis
      Na bezpečnějších systémech se nikde neukládají hesla v nezašifrované podobě. Ba co víc, ukládají se šifrovaná tzv. nereverzibilními algoritmy. To jsou algoritmy, které dané heslo vždy zakódují stejně, ale neexistuje reverzní operace, kterou by bylo možné zpětně z šifry odvodit heslo. Jinými slovy, pokud nějaké heslo zapomenete, není žádná možnost, jak jej zjistit. To samozřejmě neznamená, že již nikdy více nebudete moci ten který účet používat. Jak postupovat v těchto případech, je popsáno právě na této stránce.

      Za situace, kdy nikdo, ani správce serveru nedokáže zjistit vaše staré heslo, je jen jedna možnost jak obnovit přístup ke službám: zvolit nové heslo. Jsou zde dva případy.

1) Hlavní heslo k přístupu do řídícího panelu
      Pokud jste zapoměli právě toto heslo, nezbývá než kontaktovat naši zákaznickou podporu na podpora@kom.cz . Provedeme změnu vašeho hesla na základě domluvy.
Pozn.: pokud jen potřebujete změnit hlavní heslo, můžete to provést v řídícím panelu (bez znalosti starého se do něj však nezalogujete)

2) Ostatní hesla (FTP, email, DB)
      V těchto případech můžete nové heslo nastavit v řídícím panelu. ŘP je záměrně, přizpůsoben situaci kdy došlo ke ztrátě hesla, takže pro nastavení nového hesla není třeba zadávat heslo staré. Navíc, když pracujete v řídícím panelu, jste pánem všeho tvorstva v rámci vašeho prostoru, není důvod po vás požadovat znalost starého hesla.
      Změny těchto hesel můžete provádět v příslušných sekcích ŘP, zpravidla v části Správa účtů. Např. pro změnu hesla k emailovému účtu jděte na Emaily - Správa

@2003 Richard Ruibar, www.kom.cz